Neden Yasaklı Sitelere Giriş Yapılır?

Gelen sorular doğrultusunda bu bloğumuzu yazmak istedik. Bloğumuzda neden Yasaklı Sitelere Giriş hakkında bilgilendirmek yapmak istiyoruz.

Bilişim kanunlarına göre ülke kanunlarında bulunan bazı maddeler Dünya İnternet’inde kabul görmüş ama kendi iç kanunlarında halen yasaklı maddeler içerisinde yer alan bildirimlere göre sitelerin erişime engellenmesine yol açmaktadır. Zamanında youtube gibi VK gibi sitelere Türkiye’den erişim engellenmişti hepimiz biliyoruz.

Doğal olarak ekranlara yansıyan Bu site erişime yasaklanmıştır uyarısı gelmektedir. Bu ve bunun gibi sitelere girmek için kullanıcılar Yasaklı Sitelere giriş şeklinde vpn siteleri yada Proxy Siteleri aramaya başlamıştır. DNS çözümlemesi ile bu tarz sitelere erişim izni açılmaktadır. Sitemiz bu konuda Örneğin : Wikipedia Erişim sınırlamasının aşılması konusunda bile kullanılmaktadır diye düşünüyoruz.

Ne tarz sitelere girmek tamamen kullanıcıların kendi seçimine kalmış bir durumdur. Yasaklı Sitelere giriş hakkında daha fazla bilgi yada sorularınızı bloğumuzun altında sorabilir bizlere bildirebilirsiniz.

[Toplam:3    Ortalama:1.3/5]

Etiketler:, ,